Mecz pomiędzy Kalisz i Polonia Bytom zakończony wynikiem 1-0 na stadionie Stadion OSRiR dnia 2024-05-29 14:00

Półfinałowe starcie w ramach barażów o awans w II Lidze Wschodniej pomiędzy Kaliszem a Polonią Bytom zakończyło się minimalnym zwycięstwem gospodarzy. Mecz rozegrany w środę, 29 maja, na Stadionie OSRiR przyniósł kibicom mnóstwo emocji, choć na decydującego gola trzeba było czekać aż do drugiej połowy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-0 na korzyść Kalisza, który tym samym zrobił krok w stronę awansu.

Ogólne informacje o meczu

Mecz pomiędzy drużynami: Kalisz (Gospodarz) przeciwko Polonia Bytom (Goście)

Żółte kartki (Gospodarze): F. Szewczyk 90'

Żółte kartki (Goście): L. Zielinski 19', T. Gajda 63', K. Wojtyra 90', P. Romanowski 90'

Czerwone kartki (Gospodarze): brak

Czerwone kartki (Goście): brak

Relacja z meczu

Stadion OSRiR w Kaliszu został wypełniony po brzegi, gdy gospodarze podejmowali Polonię Bytom w półfinałowym meczu barażowym II Ligi Wschodniej. Atmosfera była elektryzująca, a kibice Kalisza od samego początku wspierali swoją drużynę gorącymi śpiewami i okrzykami.

Pierwsza połowa toczona była w szybkim tempie, jednak żadna z drużyn nie zdołała otworzyć wyniku. Kalisz dominował w posiadaniu piłki, ale Polonia Bytom skutecznie się broniła. W 19. minucie L. Zielinski z Polonii został upomniany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

Po przerwie obie drużyny wróciły na boisko z jeszcze większą determinacją. W 63. minucie T. Gajda z Polonii również obejrzał żółtą kartkę za faul taktyczny, co pokazało, jak zacięta była walka o każdy centymetr murawy.

Przełomowy moment nadszedł w 76. minucie. Po fantastycznym rozegraniu piłki przez Kalisz, H. Sobol znalazł się na dogodnej pozycji i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Polonii, dając gospodarzom prowadzenie 1-0. Radość na stadionie była nie do opisania, a trybuny eksplodowały od emocji.

Pod koniec meczu emocje sięgały zenitu. W 90. minucie aż trzech zawodników Polonii otrzymało żółte kartki: K. Wojtyra i P. Romanowski za niesportowe zachowanie oraz F. Szewczyk z Kalisza za przedłużanie gry. Te incydenty pokazały, jak napięta była końcówka meczu.

Ostatecznie Kalisz zdołał utrzymać przewagę i zakończył mecz zwycięstwem 1-0, awansując tym samym do finału baraży. Było to zasłużone zwycięstwo gospodarzy, którzy zaprezentowali solidną grę zarówno w defensywie, jak i ofensywie.

Polonia Bytom, mimo porażki, pokazała ducha walki i na pewno wróci silniejsza w przyszłym sezonie. Dla kibiców Kalisza był to niezapomniany dzień, który na długo pozostanie w ich pamięci.